Merhaba Ziyaretçi , henüz üye değilseniz üye olunuz.

Kullanıcı Adı veya E-Mail :  
Kullanıcı Şifresi :  
 

Ganyanx | At Yarışı, Altılı Ganyan Tahmin ve Tüyo Sitesi, Türkiye'nin En İyi At Yarışı, Tüyo ve İstatistik Sitesi - Altılı Ganyan , Altılı Sonucu , Altılı tüyo , Yarış Sonucu , Puanlı Bülten , bomba tahminler , altılı yorumu , süpriz atlar , ganyancı , jokey , apranti , tjk

Bursa programında altılı ganyanı 4.5 TL 'lik kupon ile doğru tahmin ettik. Bursa sezonunu kazanarak kapattık. Yüksek ikramiyeleri yakında nokta atışı ile tahmin ederek sizlere unutulmaycak bir ikramiye kazandırmayı umut ediyoruz. Gönlümüzce olsun diyorum. Ankara tahmin ve yorumlarımı yayınlıyorum.


1.AYAK: ALL IN(1) 'i, düşünmeden kuponumuza ekliyorum. Eksik koşması muhtemel. Kumda kazandıktan sonra üst üste ikinci birinciliği alabilecke kapasitede olmasın rağmen ben eksik koşabileceğini ihtimalini varsayıyorum. Burada kendisine en ciddi rakip olarak MAYAN(4)' ı öneriyorum. Bu pistte önceki kum yarışında KV21 koşarken 3. lük elde etmiş. Son üç yarışında ön planda olan Mayan son yarışını bugünkü binicisi Arslan BİRDAL ile 1900 kumda kazandı. Bugün de aynı mesafede etkili olacaktır. All In 'in en ciddi rakibidir. Kumda 3 yarış görmesine rağmen ben SOHRAK(3) bu grupta değerlendireceğim. Son statını 1900 kumda 3. olurken dikkat çekti. İlk kum birinciliğini burada alabilir. Müslüm ÇELİK ile bu grupta mutlaka değerlendirilmelidir.


2.AYAK: Maiden ve dişilere ait bir yarış. Bu grupta sırası ile SUADASI(9), CAN ÖZDUY(1), DENİZSUYU(2) ve ELBİ(4) 'yi önereceğim.


* Suadası burada 1400 kumda 1.42 derece gerçekleştirirken dikkatleri üzerine topladı. Galoplarında da iyi dereceler çıkartmış olan Suadası bu gruopta kazanmaya en yakın olan isimdir. R.POLAT ile 11 gün önce galop yaparken hazır olduğunu gösterdi.


* Can Özduy son iki kum yarışında istekli görünürken yakınlarda kazanacağının sinyallerini verdi. 1400 kumda 1.43 derece çıkartan Can Özduy bugün maidena veda edebilir.


* Denizsuyu kuda 4. olmadan önce de galobunda derece yapmış ve buraya da dereceli galobuyla hazırlandı. Samet ERKUŞ ile bu grupta kazanabilecek bir isim.


* Binicisi Hüseyin ŞANLI hayatının ilk birinciliğini HİLALCİK ile almıştı. Hazır olan Hilalcik 'i 1200 kumda maidendan çıkartmıştı. Elbi bu binicisi ile bugün biraz şansı az görünse de maidendan çıkabilecek bir isim. Önceki yarışlarında koştuğu binicisi ile buraya hazırlanan Elbi bu grupta şans vereceğim. Mutlaka değerlendirmenizi öneriyorum.


3.AYAK: CANİK(1) 'i günün ilk teki olarak sizlere öneriyorum. Bu rakiplerini rahatlıkla geçmesini bekliyorum. 1500 ve 1400 kumda çıkartmış olduğu yarış dereceleri bu rakipleri geçmesi için yeterli. 30 gün önce H.POLAT ile galop yaptı. 7 yarşındaki Canik kendi yaşıtı olan Salkımkız en ciddi rakibi konumunda. Bu grupta kendisine rakip olacak başka isim yok gibi. İyi form durumu ile Canik bu rakipleri önünde beklenen birinciliğine uzanacaktır.


4.AYAK: ÇAĞANTERCAN(1) günün ikinci teki olarak önereceğim isimdir. İlk yarışını kazanırken kendisine güvenenleri yanıltmadı. Bugün de kazanmasını bekliyorum. Bu yarış için 9 gün önce 1200 galobunda derece çıkartarak dikkat çekti. 2 gün önce de 800 metre galobunda hazırlanırken herkese iyi izlenim bıraktı. İlk yarışını kazandıktan sonra kendisinden daha tecrübeli rakipleri önünde yine kazanabilir. Bu galoplarında da Nurettin ŞEN ile hazırlandı. Kumda kazanan tay çime geçişte de kazanacaktır. Kendisine güvenenleri de bugün yanıltmayacaktır.


5.AYAK: TAARRUZ(1) burada iyi yarış nefesi ile bu grupta ilk şans vereceğim isim olacaktır. Form durumu ile bu rakiplerinin bir adım önünde. Uyumlu binicisi ile en avantajlı isimdir. 21 gün aranın ardından koşacak. Yarış seçtirilen bir isim. Bu mesafede rakipleriyi rahatça avlayabilir. Bu grupta Taarruz 'un eksik koşması durumunda avantajlı konuma gelecek VICTORY(2) ve FAITFULL LADY(4) diğer önereceğim isimler olacaktır. Özellikle Victory 'son iki yarışında da iyiydi. Müslüm ÇELİK ile kazandıktan sonra yine avantajlı konumda. Faitfull Lady 'den bir adım önde. Faitfull Lady Samet ERKUŞ ile etkili sprintini yerinde atabilirse, iki ciddi rakibini de avlayabilir. Son yarışını kazandı ve yine kazanması normal bir sonuç olacaktır.


6.AYAK: Bu yarışta start alacak olan Remazan KAYA 'nın sahibi olduğu 4 numaralı ALTUĞHAN 'ın öldüğü bilgisini almış bulunuyorum. Ata gönül veren ilgilerinin başı sağolsun diyorum. Remazan KAYA 'nın böyle kalite bir ismi bu kadar sık koşturmasını hiçbir zaman doğru bulmadım. Hiçbir atın sık koşmasını doğru bulmuyorum. Zaten yorumlarımda da sık koşan isimleri değerlendirmelerime almam. Buna özen gösteriyorum. Sık koşan bir atın kazanmasını istemem. Remazan KAYA zamanında Kafkaslı gibi bir şampiyonu da bulduğu her koşuya koşturmasına şahit olduk. Altuğhan; Yelhan-Zehra.118(H.Zaman.25) orjini ile aygırlığı iyi olabilecek bir potansiyelde isimdi. 7.ayın 21 den bu yana toplam 13 yarış koştu. 4 kez tabela dışında koştu. 4 kez kazandı. Elinden geleni yaptı. Atlara dükkan muamelesi yapan zihniyeti kınıyorum. 4 günde yarış koşturmanın çok yanlış olduğunu defalarca anlattım. Dilimde tüy bitti. Yazdıkça yazdım. Sık koşan atları özenle kuponuma eklemedim. Gelselerde üzülmedim. Siz sık koşan safkanları kuponunuza ekleyin. Ben eklemem, kazancın yanı sıra mantığımı dinlerim kalbimden gelen atı öneririm. 4 yaşındaki safkan toplam 378 bin TL kazandı. Bu kazanç bu safkanın geleceğinden hiç önemli değil. Kafkaslı artık yok. Altuğhan artık yok. Remazan KAYA 'nın atı bu paraları çok rahatça kazanır ama şampiyonlar çıkartmak için uğraşır. Bir maiden yarışta 4 eküri ile koşar. Bir tanesi tabela yapar masrafları çıkar. Bu atları dükkan zihniyetinden kurtarmaları dileğiyle. Son ayak yorumlarıma geçiyorum. 16 atın 9 'u 1 hafta içerisinde 2. startlarını alacak. İster istemez bunlardan birinin kazanması muhtemel.


Grupta sırası ile MAHMUT BERAT(6), YAŞAR AMCA(13), KAYA FIRTINASI(5) ve PERİCAN(10) 'u öneriyorum. Mahmut Berat, Yaşar Amca ve Kaya Fırtınası iyi galop dereceleri ile dikkat çeken isimlerdir ve rakiplerinden bir adım öndedir. Tarakçı ve Perican eküri avantajlı ile bu grupta ihmal edilmemesi gereken isimlerdir. Son yarışında tek önerdiğim ancak etkili olamayan KOMANÇİ(12) diğer şans vereceğim isim olacaktır. 


ALTILI ŞABLONUM

 

1.Ayak: 1,4,3

 

2.Ayak: 9,1,2,4

 

3.Ayak: 1 CANİK


4.Ayak: 1 ÇAĞANTERCAN

 

5.Ayak: 1,2,4


6.Ayak: 6,13,5,10,12

 

TUTAR : 9 TLHERKESE BOL ŞANS DİLİYORUM. ATLARINIZ GANYAN OLSUN.
bu yazi 626 kez okundu | 30-10-2012 tarihinde eklendi